Orkiestra dęta z Borzechowa

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

W czerwcu Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Borzechowa zaprezentowała się podczas Nocy Kultury w Lublinie i podczas Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych w Bychawie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oferuje, podobnie jak inne instytucje kultury, ciekawe propozycje, które wpisują się w kalendarz organizowanej corocznie Nocy Kultury. W 2014 r. jednym z wydarzeń WBP był  występ orkiestry Dętej z Borzechowa, która przygotowała  godzinny koncert na dziedzińcu przed biblioteką. Występ zgromadził wielu mieszkańców Lublina

 

Więcej…

 

ZASMAKUJ W TRADYCJI

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

ZASMAKUJ W TRADYCJI to projekt współpracy trzech lokalnych grup działania: LGD Kraina wokół Lublina, LGD Ziemia Biłgorajska i LGD Ziemi Kraśnickiej. Celem projektu jest promocja walorów kulturowych, głównie tradycji kulinarnych partnerskich lokalnych grup działania oraz rozwój aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców, wykorzystujących potencjał produktów lokalnych i tradycyjnych. W ramach realizacji projektu ma odbyć się cykl 41 warsztatów kulinarnych, prowadzonych przez zawodowych kucharzy. Zgromadzone osoby przygotowują wybrane dania regionalne i prezentują przygotowane przez siebie potrawy tradycyjne.

Więcej…

 

Opłatkowe Spotkanie Seniorów

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Kolejne, XI spotkanie najstarszych i samotnych mieszkańców Gminy Borzechów odbyło się 11 grudnia 2013 r. Spotkanie rozpoczęła młodzież z Gimnazjum w Borzechowie, która pod kierunkiem Urszuli Kijek i Mieczysławy Padała zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do zbliżających się świąt. Wszystkich obecnych powitał i złożył życzenia Wójt Gminy Borzechów Zenon Madzelan, a w imieniu księży obecnych na spotkaniu ks. Władysław Wójtowicz. Podczas dzielenia się opłatkiem, życzono sobie głównie zdrowia oraz tego, żebyśmy mogli spotkać się w przyszłych latach.

Więcej…

 

Klub Wolontariusza "Pozytywnie Zakręceni"

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Dzięki współpracy z Fundacją Dziupla z Niedrzwicy Kościelnej we wrześniu 2013 roku powstał Klub Wolontariusza „Pozytywnie Zakręceni”, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzechowie. Należy do niego 14 uczniów Gimnazjum w Borzechowie, a opiekunem grupy jest pani Agnieszka Zagajewska. Wraz z wolontariuszami z sąsiednich miejscowości (Wilkołaz, Krężnica Jara, Niedrzwica Duża i Niedrzwica Kościelna) wzięli oni udział w projekcie „Wolontariat sposobem na zmiany- budowanie sieci ”, dzięki któremu młodzież dowiedziała się czym jest bezinteresowna pomoc i w jaki sposób można pomagać innym.

Więcej…

 

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych z Borzechowa i Kłodnicy Dolnej odbyły się spotkania z autorem książeczek dla dzieci Wiesławem Drabikiem. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnej zabawie rymując i tworząc własne historie. Najbardziej aktywni słuchacze otrzymali upominki książkowe. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie.

 

Galeria>>

 

Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 41815713
Biblioteka