Noc Bibliotek już po raz drugi

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

W zajęciach Nocy Bibliotek 2013 w GBP w Borzechowie 10 maja 2013 r. wzięło udział 56 osób (dzieci i młodzież w wieku 4-14 lat).

Wspólne wykonywanie lokomotywy po wysłuchaniu wiersza J. Tuwima sprawiło uczestnikom wiele radości. Powstało kilkanaście prac, które wykonano z surowców wtórnych. Inwencja twórcza była ogromna.

Więcej…

 

Piknik Wiedzy Praktycznej już 25 maja

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Piknik Wiedzy Praktyczne obok biblioteki już 25 maja. W programie m.in. letnia czytelnia nad Chodelką, warsztaty fotograficzne, malowanie twarzy i malowanie na asfalcie. Zapraszamy do obejrzenia dawnych zdjęć mieszkańców gminy Borzechów, które zbieramy w bibliotece. Wszystkim chętnym pokażemy jak skanujemy i opisujemy zdjęcia oraz zaprezentujemy stronę naszego Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

Więcej…

 

Noc Bibliotek 10.05. 2013 r.

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

10 maja 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzechowie spotkaliśmy się na Nocy Bibliotek już po raz drugi. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób. Rozpoczęliśmy literacko, czytając Lokomotywę Juliana Tuwima. Dzieci wykonały lokomotywy z surowców wtórnych.

Więcej…

 

Biblioteka- lokalne centrum wiedzy praktycznej

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Realizujemy także projekt z Fundacją Nowe Media. „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”, w ramach którego chcemy pokazać, że biblioteka to nie tylko tradycyjnie kojarzona wypożyczalnia książek, można tu także dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawie spędzić czas.

Więcej…

 

Czarna książka kolorów

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

„Czarna książka kolorów” to opowieść o Tomku, który nie widzi i o tym jak on postrzega otaczający go świat. Kolory są dla Tomka tysiącem smaków, dzwięków, emocji. Chłopiec zaprasza nas do odkrywania świata wcale go nie widząc. Książka jest prawie cała czarna – na czarnych stronach mieszczą się czarne ilustracje, czarny braille, jedynie tekst odcina się od tła jasnymi literami.

Więcej…

 

Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 41815713
Biblioteka