I GMINNY KONKURS - „Moja Mała Ojczyzna – krajobrazy, ludzie, wydarzenia”

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

UWAGA

KONKURS  DLA   DZIECI

I   MŁODZIEŻY

I   GMINNY   KONKURS

„MOJA   MAŁA   OJCZYZNA

– KRAJOBRAZY, LUDZIE, WYDARZENIA”

BORZECHÓW 2012

 

POKAŻ   PIĘKNO   NASZEJ   GMINY!

ZAPREZENTUJ   NAJCIEKAWSZE   WYDARZENIA!

PRZEDSTAW   INTERESUJĄCYCH   LUDZI   MIESZKAJĄCYCH    W      NASZEJ   GMINIE!

 

ZAREJESTRUJ   WSZYSTKO   TO  CO   JUTRO   BĘDZIE   HISTORIĄ!

 

Więcej…

 

Poszukujemy starych fotografii

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Zwracam się z prośbą do mieszkańców gminy Borzechów o udostępnienie dawnych fotografii związanych z dziejami naszej „małej ojczyzny”. Mogą to  być fotografie przedstawiające różne aspekty życia na wsi, np. uroczystości rodzinne (chrzty, komunie, śluby, wesela, pogrzeby), zdjęcia z wojska, lat szkolnych itp.

Więcej…

 

Letnia Czytelnia nad Chodelką

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Pierwsze spotkanie letniej czytelni odbyło się w maju. Uczestniczyła w nim klasa I z  PSP w Borzechowie. Dzieci czytały wiersze i krótkie opowiadania, lecz najbardziej podobały się łamance językowe. Aby łatwiej zapamietac tekst, dzieci wcieliły się w postacie z wiersza. Następne spotkania w wakacje i we wrześniu.

Więcej…

 

Partnerstwo w bibliotece

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie przystąpiła do ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek. Jednym z naszych zobowiązań jest zawiązanie partnerstwa na rzecz biblioteki i środowiska lokalnego. Przygotowujemy także plan rozwoju biblioteki, który zaprezentujemy po zrealizowaniu pierwszych przedsięwzięć. Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji działań, które biblioteka może zrealizować dla mieszkańców.

Więcej…

 

Gala Orkiestr Dętych

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

W słoneczną niedzielę 10 czerwca 2012 r. w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się kolejna Gala Orkiestr Dętych. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym wykonaniem przez przybyłe orkiestry utworu Z dawna Polski Tyś Królowo. Kluczowym punktem programu były występy 11 orkiestr dętych: z Białowoli, Borzechowa, Bychawy, Końskowoli, Krasnegostawu, Leśniowic, Lubartowa, Łomaz, Niedrzwicy Duzej, Rejowca i Strzyżewic. Orkiestry liczyły od 25 do 50 muzyków.

Więcej…

 

Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 41815713
Biblioteka