Gala Orkiestr Dętych

W słoneczną niedzielę 10 czerwca 2012 r. w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się kolejna Gala Orkiestr Dętych. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym wykonaniem przez przybyłe orkiestry utworu Z dawna Polski Tyś Królowo. Kluczowym punktem programu były występy 11 orkiestr dętych: z Białowoli, Borzechowa, Bychawy, Końskowoli, Krasnegostawu, Leśniowic, Lubartowa, Łomaz, Niedrzwicy Duzej, Rejowca i Strzyżewic. Orkiestry liczyły od 25 do 50 muzyków.

Orkiestry nie rywalizowały ze sobą, mogły przedstawić dowolnie wybrane utwory. Zaprezentowany repertuar był bardzo zróżnicowany, co zapewniło licznie zgromadzonym miłosnikom orkiestr detych doskonałą zabawę. Wszystkie orkiestry otrzymały dyplomy, puchary i nagrody pieniężne. Zgromadzona publiczność wybrała nasympatyczniejszą orkiestrę i w tym roku „Bychawską podkowę” otrzymała orkiestra z Borzechowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.