Partnerstwo w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie przystąpiła do ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek. Jednym z naszych zobowiązań jest zawiązanie partnerstwa na rzecz biblioteki i środowiska lokalnego. Przygotowujemy także plan rozwoju biblioteki, który zaprezentujemy po zrealizowaniu pierwszych przedsięwzięć. Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji działań, które biblioteka może zrealizować dla mieszkańców.

Dwa pierwsze spotkania partnerskie już się odbyły. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół z terenu gminy, kierownicy instytucji, przedstawiciele bibliotek partnerskich oraz reprezentanci mieszkańców. Na pierwszym spotkaniu przedstawione zostały założenia  oraz zaprezentowane pomysły działań, na drugim ustalono pierwsze wspólne zadania. Chcemy zebrać stare fotografie oraz relacje osób starszych, aby udokumentować przeszłość naszej okolicy. Będziemy także wykonywać zdjęcia, przedstawiające stan obecny naszych miejscowości: życie mieszkańców, zabudowę, ciekawe wydarzenia. Z zebranych zdjęć zostanie przygotowana wystawa. Starsi mieszkańcy zgłaszają potrzebę wspólnych kontaktów, więc w bibliotece powstanie Klub Aktywnej Babci i Dziadka. Pierwsze spotkania jesienią. Serdecznie zapraszamy do udziału, będą ciekawe zajęcia i formy spędzania czasu wolnego.