Organizacje pozarządowe bibliotekom

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie przystąpiła do konkursu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” i od stycznia do czerwca 2013 r. będziemy współpracować z Fundacją Ośrodka Karta i Fundacją Nowe Media.

W projekcie Fundacji Nowe Media „Biblioteka - lokalne centrum wiedzy praktycznej” uczestnicy pod kierunkiem trenera Kamila Nadolskiego nauczą się m.in. tworzenia gazety internetowej Qmam, prezentacji Prezi , obsługi pakietu narzędzi Google. Zakończeniem projektu będzie festyn wiedzy praktycznej zorganizowany w maju. Za nami pierwsze spotkanie grupy projektowej. Zapraszamy na kolejne spotkania: 2 lutego oraz  2 i 9 marca o godz. 900

Projekt  Fundacji Ośrodka Karta – Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL) to sieć organizowanych w bibliotekach archiwów społecznych, które dokumentują lokalną przeszłość. GBP w Borzechowie będzie jedną ze 110 bibliotek, biorących udział w akcji.

W naszej bibliotece ratujemy i upowszechniamy lokalne dziedzictwo historyczne. Możesz włączyć się w te działania – pomóż  skanować zgromadzone dokumenty, udostępnij do skanowania własne materiały historyczne. Zapraszamy do biblioteki.