Likwidacja Filii bibliotecznej w Kępie

Rada Gminy Borzechów na posiedzeniu w dniu 7.03.2013 roku podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji filii bibliotecznej w Kępie. Bezpośrednią przyczyną zamiaru likwidacji jest zamknięcie Szkoły Podstawowej w Kępie. Uchwała o likwidacji zgodnie z obowiązującymi przepisami może zostać podjęta 6 miesięcy po podaniu do publicznej wiadomości zamiaru likwidacji.

Filia w Kępie obsługuje obecnie 150 czytelników i notuje ok. 4000 wypożyczeń w ciągu roku. To tylko statystyki, lecz kryją się za tymi liczbami osoby, które czują potrzebę obcowania z książką. Jest niezwykle przykro, że taki zamysł powstał. Mam nadzieję, że nawet jeśli dojdzie do tak radykalnego kroku biblioteka w Borzechowie i filia w Kłodnicy postarają się sprostać oczekiwaniom czytelników z rejonu zamykanej filii. Największym problemem będzie utrudniony dostęp do biblioteki związany z odległością.