Piknik wiedzy praktycznej przy bibliotece

Od stycznia do czerwca 3013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzechowie realizujemy projekt z Fundacją Nowe Media „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”. Podczas zajęć młodzież poznawała m.in. programy komputerowe, uczyła się obróbki zdjęć, stworzyła internetową gazetę Qmam. Grupa przygotowała także ankietę dotyczącą biblioteki. Zakończeniem projektu był Piknik Wiedzy Praktycznej, zorganizowany 25 maja 2013 r. obok biblioteki. Uczestnicy brali udział w grach i zabawach i rozgrywkach sportowych. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy możliwości nowego samochodu strażackiego. W czasie pikniku odbyły się warsztaty fotograficzne, które prowadził pan Grzegorz Kalita z Kraśnika. Fotograf wyjaśnił jakich błędów należy się wystrzegać podczas fotografowania, jak skomponować ciekawe zdjęcie, jak poprawić zrobioną fotografię. Były także praktyczne zajęcia na zewnątrz biblioteki. Można było także obejrzeć wystawę starych fotografii „Z albumu Babci” oraz prezentację starych zdjęć.  Na wszystkich uczestników pikniku czekały słodycze, na czele z tortem oraz gorąca zupa. Dziękujemy wszystkim osobom, które służyły nam pomocą podczas organizacji pikniku.

Galeria >>