I Międzynarodowa Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Bychawie

9 czerwca 2013 r. odbyło się święto orkiestr dętych w Bychawie, w którym uczestniczyły orkiestry z Borzechowa, Bychawy, Kocudzy, Krasnegostawu, Lubartowa, Ostrowa, Strzyżewic, Wilkołaza i Wojciechowa.  Organizatorzy zaprosili także zespoły z Ukrainy. Najliczniejsze orkiestry liczyły po ponad 30 osób. Orkiestry uczestniczyły we wspólnej mszy św., a następnie przeszły  do amfiteatru przy Zespole Szkół im. ks. Kwiatkowskiego w Bychawie, gdzie odbyły występy. Kapelmistrz Kazimierz Kołodziej przywiózł na galę 3 orkiestry: z Borzechowa, Wilkołaza i Wojciechowa. Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu talentu i kunsztu młodych wykonawców przez licznie zebraną publiczność. Dla najmłodszych przygotowano także liczne atrakcje. Cieszymy się, że liczna grupa mieszkańców gminy Borzechów kibicowała naszej orkiestrze.

Galeria >>