Nagroda im. Anny Platto 2013 trafiła do biblioteki w Borzechowie

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

Już po raz XIX w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody dla bibliotekarzy z województwa lubelskiego za szczególny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz promocję czytelnictwa wśród młodych czytelników.

Anna Platto była kustoszem i metodykiem bibliotekarstwa dziecięcego. Pomysłodawcą nagrody przyznawanej od 1995 r. był Zdzisław Bieleń, a fundatorką nagrody siostra Pani Anny- Mirosława Platto. 
W 2013 r. do nagrody były nominowane 3 osoby: Zofię Klocek z GBP w Uchaniach, Elżbietę Stankiewicz z GBP w Zamościu z s. w Mokrem i Agnieszkę Zagajewską z GBP w Borzechowie. Nagrodę otrzymała Agnieszka Zagajewska.
Podczas uroczystości zebrani goście mogli wysłuchać występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Borzechowa i obejrzeć wystawę jubileuszową prof. Sławomira Andrzeja Mieleszki.

Galeria >>

Linki:

http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/rozmaitosci/najlepsza-bibliotekarka-przyznano-nagrode-imienia-anny-platto/12046240#.UgQEj-2SXWo.facebook

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nagroda_im_anny_platto_2013_278761.html

http://hl.wbp.lublin.pl/wbp/index.php/komunikaty/1159-fotorelacja-z-finalu-xix-edycji-nagrody-im-anny-platto.html fotorelacja

 

Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 41815713
Biblioteka