Wakacje z Biblioteką 2013

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie zorganizowała zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w dniach 19-30 sierpnia 2013 r. W zajęciach uczestniczyły 42 osoby, w czytelni internetowej zanotowano 398 odwiedzin. W programie zajęć były prace rękodzielnicze, w tym: „pomponiaki”, sowy z papieru, biżuteria z koralików, ozdobne ramki, zakładki do książek z filcu, kartki pocztowe, zwierzęta z siana.  Wspólnie czytaliśmy książki i bawiliśmy się.

Dużą popularnością cieszyło się karaoke. Dzieci prezentowały przygotowane przez siebie przedstawienia. Malowaliśmy na asfalcie, malowaliśmy buzie, robione były kolorowe warkoczyki. Jednego dnia odwiedziliśmy Izbę Pamięci przy szkole w Borzechowie, po której oprowadziła nas p. Bożena Kamińska. Dzieci zobaczyły dawne zabawki, przedmioty codziennego użytku, stare przybory szkolne oraz galerię fotografii.

Podczas spaceru zbieraliśmy rośliny łąkowe, które w bibliotece oznaczaliśmy, szukając ich nazw w przewodniku. W czwartek odbyła się już druga noc w bibliotece, podczas której dzieci spędziły całą noc w bibliotece. Kołdry, śpiwory, materace, koce, karimaty i poduchy zajęły prawie całą podłogę biblioteki. Podczas nocy zjedliśmy 4 kg kiełbasek z grilla, 5 chlebów, dwie salaterki ciastek, za które dziękujemy mamom Oli i Wiktorii, wypiliśmy 20 l kompotu. Jedliśmy także kluski z serem i tosty. Wspólne zabawy i czytanie książek nie pozwoliły nikomu spać. Dopiero ok. 6.00 rano kilka osób usnęło, lecz już po godz. 9.00 rozpoczęły się dalsze zajęcia. Uczestnicy zajęć prezentowali modę wakacyjną na naszym „top model”, więc makijaż i kolorowe włosy nikogo nie dziwiły. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali upominki.  Zapraszamy na zajęcia wakacyjne w bibliotece w kolejnych latach.

Galeria >>