Klub Wolontariusza "Pozytywnie Zakręceni"

Dzięki współpracy z Fundacją Dziupla z Niedrzwicy Kościelnej we wrześniu 2013 roku powstał Klub Wolontariusza „Pozytywnie Zakręceni”, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzechowie. Należy do niego 14 uczniów Gimnazjum w Borzechowie, a opiekunem grupy jest pani Agnieszka Zagajewska. Wraz z wolontariuszami z sąsiednich miejscowości (Wilkołaz, Krężnica Jara, Niedrzwica Duża i Niedrzwica Kościelna) wzięli oni udział w projekcie „Wolontariat sposobem na zmiany- budowanie sieci ”, dzięki któremu młodzież dowiedziała się czym jest bezinteresowna pomoc i w jaki sposób można pomagać innym.

Gimnazjaliści poznali swoich rówieśników z sąsiednich gmin, zawiązało sie wiele przyjaźni, poznali się lepiej między sobą. Uczestnicy projektu swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęli od obozu wakacyjnego w Nałęczowie, brali udział w wyjazdach studyjnych i szkoleniowych, zdobywali także wiedzę na platformie e-learningowej.  Do działań „Pozytywnie Zakręconych” należą: zbiórka karmy dla schroniska w Korabiewicach, kartka dla Oliwki oraz charytatywny mecz siatkarski zrealizowany w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Członkowie klubu napisali też mini projekt, w ramach którego odbyły się „Bombowe popołudnia-zajęcia artystyczne dla młodzieży". Na zajęciach uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Borzechowie nauczyli się dekorować styropianowe bombki. W mini projekcie wzięlo udział ok. 170 osób, a jego celem było zaszczepienie w młodych chęci do działania, rozwój zdolności manualnych, kreatywnego myślenia oraz wspólnej pracy.

Projekt zakończył się w grudniu lecz klub będzie działał dalej.

Galeria>>

Lidia Hałas