Opłatkowe Spotkanie Seniorów

Kolejne, XI spotkanie najstarszych i samotnych mieszkańców Gminy Borzechów odbyło się 11 grudnia 2013 r. Spotkanie rozpoczęła młodzież z Gimnazjum w Borzechowie, która pod kierunkiem Urszuli Kijek i Mieczysławy Padała zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do zbliżających się świąt. Wszystkich obecnych powitał i złożył życzenia Wójt Gminy Borzechów Zenon Madzelan, a w imieniu księży obecnych na spotkaniu ks. Władysław Wójtowicz. Podczas dzielenia się opłatkiem, życzono sobie głównie zdrowia oraz tego, żebyśmy mogli spotkać się w przyszłych latach.

Seniorzy spożywając potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka pomocy Społecznej w Borzechowie wysłuchali Zespołu Śpiewaczego ze Starych Wierzchowisk oraz Orkiestry Dętej z Borzechowa. Najstarza osoba, która uczestniczyła w spotkaniu to Stanisława Dębińska, mająca 94 lata. Najstarszą mieszkanką gminy jest obecnie Stefania Nalepa, mająca 99 lat, która ze wzgledu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć w spotkaniu. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali upominki wykonane w bibliotece.

Uroczystość przygotowali tak jak w latach ubiegłych pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzechowie. Środki na uroczystość pochodziły z GKRPA oraz od sponsorów. Dziękujemy właścicielom sklepów działających na terenie gminy za przekazane produkty spożywcze. Były to osoby: Anna Śledzicka, Agnieszka i  Artur Jaśkowscy, Henryka i Stanisław Mrowca, Małgorzata i Andrzej Dubil, Dorota i Mirosław Sokalscy, Anna  Maciąg – Bogacz. Ciasto na spotkanie zostało upieczone w bibliotece prze panie Genowefę Dziewulską, Helenę Jarzynka, Beatę Dubilis, Stanisławę Opryńską, Jolantę Sołtys. Kolejne placki upiekły w domu panie: Halina Iwaniak, Jadwiga Skiba, Marianna Pietras, Barbara Zagalska. Dziękujemy także paniom Stanisławie Dębinskiej, Leokadii Śledzickiej, Helenie Jarzynka za przekazane słodycze. Dziękujemy także Kazimierze Pęcak, Czesławowi Brykowi, Bogdanowi Sarzyńskiemu i  Wacławowi Chapskiemu, a także Katarzynie Chromik, Renacie Gołoś, Halinie Janczak i Teresie Bieleckiej za pomoc w organizacji spotkania.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania tej uroczystości.

Galeria>>

Agnieszka Zagajewska, Dorota Gałat