Orkiestra dęta z Borzechowa

W czerwcu Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Borzechowa zaprezentowała się podczas Nocy Kultury w Lublinie i podczas Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych w Bychawie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oferuje, podobnie jak inne instytucje kultury, ciekawe propozycje, które wpisują się w kalendarz organizowanej corocznie Nocy Kultury. W 2014 r. jednym z wydarzeń WBP był  występ orkiestry Dętej z Borzechowa, która przygotowała  godzinny koncert na dziedzińcu przed biblioteką. Występ zgromadził wielu mieszkańców Lublina

W niedzielne popołudnie, 8 czerwca 2014 r. miłośnicy orkiestr dętych mieli swoje święto w Bychawie. Przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego zaprezentowały się zespoły z województwa lubelskiego (Krasnystaw, Strzyżewice, Ostrów Lubelski, Wojciechów, Lubartów, Łomazy, Motycz, Sobieska Wola, Borzechów i Bychawa)i jedna orkiestra młodzieżowa z  Dubna na Ukrainie. Uroczystość zakończyła się późno w  nocy. Orkiestra z Borzechowa wróciła z pamiątkowym pucharem.

Życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy chętne osoby do zapisywania się do orkiestry, informacje w bibliotece.

Galeria>>