Roboty z klocków Lego w bibliotece

„Chcę, by każdy uczeń na świecie miał lekcje z programowania. Nie po to, by każdy został programistą, ale by każdy nauczył się logicznego myślenia”.

Vinton Cerf, wiceprezes Google i jeden z "ojców" Internetu.

GBP w Borzechowie proponuje dzieciom i młodzieży, którzy chcą uczyć się programowania poprzez zabawę,  wspólne zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego i specjalnego oprogramowania, dzięki któremu zbudowane roboty będą mogły się poruszać. Nasza biblioteka jako jedna z 20 bibliotek w Polsce i jedyna w powiecie lubelskim została wybrana do udziału w projekcie „GO_PRO! – Gminne Ośrodki Programowania jako model efektywnej promocji wiedzy i praktyki programistycznej” realizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Biblioteka ma otrzymać sprzęt multimedialny, wykorzystywany do ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów. Pomocami dydaktycznymi w punktach GO_PRP! są m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms, służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować. Planujemy w listopadzie przeprowadzenie cyklu pokazów informujących o projekcie, a osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach będą mogły wstąpić do Klubu Kodera, który ma powstać w bibliotece.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mają szansę rozwijać w nim swoją kreatywność oraz uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów programistycznych. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, będą bezpłatne. Dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece lub na stronie internetowej biblioteki.  Zapraszamy.

A. Zagajewska